medjugorje shop 3

Maja Jakšić gošća Verbumova "Susreta s autorom" 24. studenoga u Splitu

U Verbumovoj Knjižari sv. Frane u Splitu u utorak, 24. studenoga 2015. u 20.30 sati, održat će se "Susret s autorom", a gošća će biti Maja Jakšić.

Maja Jakšić rođena je u Splitu. Nakon završene Jezične gimnazije diplomirala je na Teološko-katehetskom fakultetu u Splitu, a potom je završila četverogodišnju specijalizaciju iz savjetovanja i psihoterapije pri Institutu Williama Glassera. Na Katoličkom-bogoslovnom fakultetu u Đakovu završila je i specijalistički poslijediplomski studij iz pastorala kriznih situacija i obranila specijalistički rad na vrlo aktualnu temu "Sindrom sagorijevanja na radnome mjestu", a tu je temu proširila u svojoj knjizi "Sindrom izgaranja na radnome mjestu. Burn out sindrom" objavljenoj 2014. godine.

Voditeljica je Centra za edukaciju i savjetovanje "Hippocampus" i višegodišnja suradnica Obiteljskog savjetovališta pri Splitsko-makarskoj nadbiskupiji. Djeluje u području obrazovanja, zdravstva, sporta i poslovanja, kako na predavanjima tako i u individualnom i u grupnom radu.

Ova autorica niza stručnih radova na temu stresa, izgaranja, posredne traumatizacije, kao i radova o duhovnom pristupu stresu i izgaranju, o tzv. pomagačima i pomagačkom izgaranju, ali i o tugovanju s posebnim osvrtom na nesretno okončanu trudnoću, u središtu istraživanja i rada ima niz tema koje dotiču veliki broj ljudi. Osim što o njima piše i predaje u brojnim javnim nastupima, Maja Jakšić također u praksi radi savjetovanje i psihoterapiju u Centru za edukaciju i savjetovanje "Hippocampus", Obiteljskom savjetovalištu Splitsko-makarske nadbiskupije, zaručničkim tečajevima, seminarima, radionicama itd.

Ova majka četvero djece, dugogodišnji je lurdski volonter, a o zauzetosti za ove važne i osjetljive teme progovorit će u sklopu programa "Susret s autorom" kojim moderira Jelena Hrgović.

"Susret s autorom" program je koji nakladna kuća Verbum u svojoj splitskoj Knjižari sv. Frane na Trumbićevoj obali 1 provodi od 2008. godine, s nakanom promicanja kulture čitanja, ali i uspostavljanja dijaloga između autora i publike. Na tom programu do sada je gostovalo gotovo pedeset domaćih autora s ciljem promocije njihova rada i stvaralaštva, ali i pisane riječi uopće. Ta vrsta neposrednog susreta u ambijentu knjižare pokazala se prirodnim mjestom susreta autora i publike. Također, ovim programom populariziraju se i aktualiziraju neka pitanja i zahtjevi suvremenog života kroz susrete s uglednim intelektualcima koji su već angažirani na određenim poljima i koji mogu ponuditi prostor za dijalog, promišljanje, ali i nove oblike suradnje.

Program je namijenjen svim generacijama, a ulaz je slobodan.

Označeno u
Zanima te i ovo?