“Neumorni navjestitelj evanđelja. Neka nam primjer i zagovor tog svećenika pomogne osjetiti radost naviještanje evanđelja našoj braći”, rekao je Papa.
Ponovno je izrazio blizinu sa šrilankanskim narodom te potaknuo sve strane da se zauzmu za mirno rješenje sadašnje krize, posebno za dobro najsiromašnih i u poštovanju prava svih građana. “Pridružujem se”, dodao je, “vjerskim poglavarima moleći sve da se suzdrže od svih oblika nasilja i da pokrenu proces dijaloga za opće dobro”.
“I također sam uvijek blizu izmučenom ukrajinskom narodu, koji svaki dan pogađa kiša projektila”, rekao je potom Papa te upitao: “Kako je moguće ne shvatiti da rat stvara samo razaranje i smrt, otuđujući narode, te ubijajući istinu i dijalog? Molim i nadam se da će se svi međunarodni akteri doista zauzeti kako bi se nastavili pregovori, a ne kako bi podupirali besmisao rata”.
Podsjećajući da će sljedeće nedjelje otputovati u Kanadu, papa Franjo se obratio svim njezinim stanovnicima, napominjući da dolazi u njihovu zemlju prije svega u Isusovo ime kako bi se susreo i zagrlio domorodačke narode.
“Nažalost, u Kanadi su mnogi kršćani, uključujući neke članove vjerskih ustanova, pridonijeli politici kulturne asimilacije koja je u prošlosti na razne načine nanijela veliku štetu domorodačkim zajednicama”, kazao je spominjući se nedavnoga susreta u Vatikanu s predstavnicima starosjedilačkih naroda kojima je izrazio žalost i solidarnost za zlo koje su pretrpjeli. Stoga će, kako je rekao, njegovo putovanje u Kanadu biti pokorničko hodočašće u nadi da će pridonijeti započetom putu ozdravljenja i pomirenja, javlja Vatican News.