Tako se u ponedjeljak 22. lipnja, sedmog dana devetnice, već teško moglo naći mjesta na klupama vanjskog oltara župne crkve sv. Jakova gdje je u 19,00 sati slavljena večernja sveta misa. Krunicu su predmolili župljani Šurmanaca, svetu misu je predslavio fra Ljubo Kurtović, sada župnik u Tihaljini, a pjevala je ženska klapa „Mir“. Fra Ljubo se u svojoj propovijedi osvrnuo na Gospinu dugogodišnju prisutnost ovdje, pa je kazao kako se Gospa ponaša kao i svaka majka, neće ništa reći ako se djeca dobro ponašaju, ali ako primjeti da dijete griješi, onda će ga doći ispravljati i objašnjavati. Tako i Gospa, s nama je jer očigledno idemo krivo, kao što kaže jedna izreka: „Isusu je bilo lakše sići s Neba, nego da nas iz glave, spusti u srce!“
Molitva krunice na Brdu ukazanja započela je i ovaj put u 22 sata. Posebnost ove večeri je u tome što su molitvu vodili zajedno i vidjelica Marija Pavlović – Lunetti kao i vidioc Ivan Dragičević. Nakon radosnih otajstava krunice sa razmatranjima na engleskom, talijanskom, španjolskom i poljskom jeziku i molitve „Salve Regina, u 23 sata imali su zajedničko ukazanje, iza kojega je vidioc Ivan s prisutnima podijelio ono što su doživjeli:
„Sve vas još jedan put pozdravljam, dragi svećenici, dragi prijatelji u Kristu. Evo, želim ukratko svima vama približiti i malo opisati ono najvažnije iz ovoga današnjega susreta zajedno s Gospom.
Teško je opisati sve iz susreta, teško je naći riječi da se može riječima zemaljskim reći sve, ali evo koristim ove riječi koje ja imam da svima vama kažem ono najvažnije.
I danas je Majka došla k nama radosna i vesela i sve nas pozdravlja svojim majčinskim pozdravom:
'Hvaljen Isus, draga djeco moja.'
Nakon toga podiže pogled na sve nas, uistinu s toliko radosti na njezinom licu, u njezinim očima.
Ispruža ruke i na svom aramejskom jeziku moli nad svima nama jedno duže vrijeme.
Posebno moli ovdje nad vama prisutnim svećenicima i vama bolesnima.
Nakon toga Gospa nastavlja dalje ispruženih ruku moliti nad ovom župom koju je na poseban način izabrala, također jedno duže vrijeme.
Nakon toga udjeljuje svoj majčinski blagoslov svima nama i blagoslivlja sve ono što ste donijeli za blagoslov.
Preporučio sam sve vas, vaše potrebe, vaše obitelji, sve ono što ste donijeli u svom srcu, a Gospa najbolje poznaje naša srca i prikazuje svome Sinu za sve nas naše potrebe.
Nakon toga Gospa i dalje nastavlja posebno moliti za mir.
I u toj molitvi Gospa odlazi u znaku svjetlosti i križa sa pozdravom:
'Idite u miru, draga djeco moja.' Evo toliko. Hvala." – posvjedočio je Ivan o svom večerašnjem iskustvu.
Nakon molitve Gospinih litanija i molitve Pod obranu se tvoju utječemo, prisutni su svećenici udjelili svoj blagoslov i sve je završilo s pjesmom.
Podsjetimo i kako je u nedjelju 21. lipnja, Gospa preko Marije Pavlović – Lunetti pozvala ve da ova tri dana do 45. Obljetnice „provedemo u razmišljanju, u molitvi, zahvali i postu! Da ova tri dana budu tri dana molitve, zahvale Bogu na svemu što nam Bog daje preko Nje!“
Molitva devetnice na Brdu ukazanja sa vidjelicom Marijom Pavlović – Lunetti nastavlja se svaku večer u 22,00 sata kod Gospina kipa na Brdu ukazanja do 24. 6., uočnice 45. godišnjice Gospinih ukazanja i njezinih poziva na mir!
Prijenos molitve uživo prate Mary TV, Maria Vision i Radiopostaja Mir Međugorje na svojim mrežnim stranicama.


